אודות אקרו ישראל

החזון – לקרב אנשים באמצעות אקרו

המטרה שלנו היא לחבר אנשים שאוהבים אקרו עם מורים שאוהבים ללמד וליצור סביבה בטוחה ומעודדת התפתחות בה יש מקום להיפגש, לשחק, לחקור ולהנות.

אקרו-יוגה? אקרובאלאנס… איך אומרים את זה?

אקרו-יוגה או אקרובלאנס או בקיצור ‘אקרו’, זוהי דרך בה שני אנשים או יותר יכולים להתחבר פיזית, בצורה כייפית ונעימה תוך הקשבה ותקשורת בונה. פעילות ה-אקרו עוסקת בבניית פירמידות אנושיות ומציאת איזון ביחד עם אנשים אחרים כולל מעברים וזרימה אנושית דינמית. לתירגול של אקרו-יוגה שורשים במסורות קדומות רבות, ביניהן קרקס, התעמלות, יוגה, עיסוי תאילנדי, קונטאקט אימפרוביזציה, מגע, תיאטרון ועוד. אנחנו מאמינית שבניית אמון ורגישות, תקשורת מכבדת ותשומת לב לגופנו וליכולות שלנו, הם בעלי חשיבות גדולה כשאנחנו באים לשחק עם אנשים אחרים. כשהעקרונות האלה משתרשים, השאר בא באופן טבעי…

מה זה אקרו-ישראל

אקרו-ישראל היא חברה שהוקמה בשנת 2010 על ידי ינאי לב-אור ואבנר הוכפלד, מתוך כוונה לקיים אירועי אקרו רחבי היקף שיחזקו ויבנו את הקהילה בישראל. אנו מארגנים כנסים ופסטיבלים בהם ישנם מורים מכל העולם. הכנסים, בנוסף לשיעורים קבועים ומפגשים פתוחים הוכיחו את עצמם כדרך יעילה עבור אנשים להיפגש, ללמוד, לשחק ולהתחבר.

המייסדים

אבנר הוכפלד

למדתי בבית הספר לקרקס "סירקומדיה" באנגליה והתמחתי באקרו-בלנס. אני תלמידו של פטר ואן ואלקנהוף מהולנד, אחד המורים והאקרובטים המובילים באירופה. יחד עם חברי הטוב אורי וייס, יצרתי והופעתי בדואו המפורסם "קפטן זוקיני" וגם בהופעות נוספות כגון "לה פמילייה", "פנטסטיקו" ו"עוף עם הדמיון".
כיום אני מופיע בימי הולדת ובפסטיבלים בארץ. התחלתי ללמד אקרו ב1997 ואני עדיין חש את התשוקה להעביר את הידע שצברתי לתלמידים חדשים ומנוסים כאחד. בין היתר, השתלמתי בקורס מורים ליוגה של דרמה מיטרה ואני מטפל מוסמך בעיסוי תאילנדי מסורתי.
הפוקוס המרכזי שלי בהוראה בימים אלו הוא בשיטת איקריאן Icarian Games

ינאי לב אור

התחלתי את דרכי לפני שנים רבות כתלמיד ליוגה בשיטת איינגר. לאחר מכן למדתי להטוטנות (ג'אגלינג) ומקצועות קרקס נוספים עד שמצאתי את אהבתי לאקרו. מזה 17 שנה אני מלמד אקרובלאנס וזה ממשיך להיות דבר שממלא אותי אושר ושמחה. אני מתרגש כל יום מחדש לראות אנשים מצליחים תרגיל, ונהנה לראות את תהליך הלמידה לא פחות מאשר את הצלחת התרגיל עצמו. במיוחד חשובה לי התקשורת המיוחדת, הנוצרת בין אנשים כאשר הם מתרגלים תנוחות של איזון משותף. בשנים 2004-5 הופעתי יחד עם אשתי וילדי על במות שונות בעולם ובהופעות רחוב בניו-זילנד. כמו כן לימדתי סדנאות ושיעורים בארצות רבות כולל: ניו-זילנד, ספרד, צרפת, הולנד, ארה"ב, קנדה, רוסיה ועוד. כיום אני מלמד בקרקס כפר יהושע, בכרכור ושיעור למתקדמים בתל אביב. ההוראה שלי גמישה ומגוונת, ואני אוהב לעבוד עם תלמידים בכל הרמות ובכל הסגנונות. כמתרגל אני אוהב מאד לבסס וגם לעוף, אבל אני הכי שמח להיות בתפקיד האמצעי בשלשות - שם אני יכול להיות גם פלייר וגם בסיס בו זמנית. במהלך השנים פיתחתי תרגילים רבים ושיטת הוראה ייחודית ללמד אקרו להורים וילדים.