רמות אקרו

באופן כללי, לאנשים שונים ישנן דרכים שונות להגדיר רמות אקרו. חלק ידגישו את הניסיון, ואחרים ישימו דגש על טכניקה ויכולת או על מודעות והבנה של איך הגוף פועל. כמו כן ישנם אנשים מתקדמים יותר בתנוחות רצפה ופחות בעמידה, או להפך. יתכן שאתם מאד מתקדמים עם פרטנר מסוים אבל לא רגילים לעבוד עם אחרים. זכרו תמיד שמה שקובע זה איפה אתם נמצאים היום ולא מה יכולתם פעם לעשות… בהתחשב באמור לעיל, יצרנו כמה נקודות כלליות בתקווה שזה יעזור לכם למצוא את הרמה המתאימה לכם.

ככלל, הרמות מתייחסות לבסיס או פלייר. אין צורך להיות בקיא בתנוחות גם כבסיס וגם כפלייר.

באירועי אקרו בארץ אנו משתמשים ב-4 רמות:

רמה 1 מתחילים (ירוק):

שיעורים אלה פתוחים לכל. המשתתפים כוללים אנשים שהם חסרי כל ניסיון ועד כאלה המכירים תרגילים בסיסיים כמו מטוס, סטאר, עטלף, טיטאניק ומעברים בין התנוחות הללו. זכרו שלימוד מוצלח של היסודות נותן בסיס לכל התרגול!

רמה 2 ממשיכים (כתום):

מיועדת לאנשים המרגישים בנוח גם תנוחות כמו סטאר הפוך, עמידת כתפיים על ידיים (בשכיבה), עמידה על כתפיים (בסיס עומד), פוט טו הנד (בסיס שוכב). ברמה 2 בד"כ אנשים מתאמנים על הנד טו הנד נמוך ומעברים של מכונות כביסה כגון נינג'ה, פור-סטפ, קת'רינס ווייל וכד'. בד"כ מדובר על לפחות שנה של ניסיון ואף יותר.

רמה 3 מתקדמים (סגול):

שיעורים המתאימים למי שמרגישים בנוח בתנוחות כגון פרי-סטאר, פיט טו פיט, הנד טו הנד בידיים ישרות על בסיס שוכב, ומבצעים מעברים מורכבים וזורמים ברצפים ארוכים, כולל הקפצות דינאמיות. מתרגלים ברמה זו בד"כ עובדים על הנד טו הנד בעמידה, רוורס הנד טו הנד, איזונים של רגל אחת או יד אחת ועוד.

רמה 4 מתקדמים מאד (אדום):

שיעורים אלה מיועדים למתקדמים מאד ולמקצוענים. ברמה זו אנשים מכירים ומבצעים מגוון רחב של מעברים ותנוחות בשכיבה ובעמידה בביטחון וללא שמירה. לרוב הם עומדים יציב בהנד-טו-הנד בעמידה, ו/או מתרגלים מעברים מורכבים מאד על הרצפה. עובדים על הנד-טו-הנד ופוט-טו-הנד בעמידה בידיים ישרות, איזונים ביד אחת, פודסצ'קה, קורבט, קסקייד וכד'.